Tenis

Azarenka zaustavila Ivanović u osmini finala US Opena

 Azarenka zaustavila Ivanović  u osmini finala US Opena
Azarenka zaustavila Ivanović u osmini finala US Opena
Agencije

NJUJORK - Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspjela da se plasira u četvrtfinale US Opena, pošto je večars u četvrtom kolu izgubila od Bjeloruskinje Viktorije Azarenke sa 4:6, 6:3, 6:4.

Ivanovićeva je poslije odličnog starta neshvatljivo pala u nastavku susreta i dozvolila drugoj teniserki svijeta da zabilježi i petu pobjedu iz sedam međusobnih duela.

Srpkinja je sjajno otvorila meč, dobro se kretala i udarala loptice iz forhenda, pa je vrlo brzo došlao do prednosti od 3:0.

Nastavila je sa agresivnom igrom, napadala je servis protivnice, pogodila čak 18 vinera i sasvim zasluženo došla do vođstva. 

Drugi set obilježila je nesigurna igra obje teniserke. Seriju od pet vezanih brejkova u kojima nijedna igračica nije uspjela da sačuva svoj servis prekinula je Bjeloruskinja u šestom gemu poslije tri neiznuđene greške Ivanovićeve i uvela meč u treći set.

Dosta oscilacija u igri bilo je i u odlučujućem setu i to sa obje strane mreže, međutim bolju koncentraciju u završnici imala je Azarenka i iskoristila neiznuđene greške protivnice. 

Azarenka će u četvrtfinalu igrati protiv Danijele Hantuhove iz Slovačke, koja je sa 2:1 u setovima pobjedila Amerikanku Alison Riske.

 

 

Najčitanije