Basilašvili preko Majera do titule u Hamburgu

Gruzijski teniser Nikoloz Basilašvili osvojio je titulu u Hamburgu pobjedom nad Argentincem Leonardom Majerom poslije tri odigrana seta.

Basilašvili je bio bolji od Argentinca rezultatom 6:4, 0:6, 7:5 poslije dva časa i četrnaest minuta igre.

Gruzijski teniser je tako došao do svoje prve ATP titule iz trećeg pokušaja u karijeri, a Majer nije uspio da odbrani trofej koji je osvojio prošle godine.

Basilašvili je bolje ušao u meč i ubrzo napravio brejk, koji je držao do kraja prvog seta.

Majer je značajno podigao igru u nastavku duela, pa je u drugoj deonici meča deklasirao Basilašvilija i nije mu prepustio ni jedan jedini gem.

Tokom trećeg seta oba tenisera su bila poprilično sigurna pri svojim servisima, a Argentinac je popustio u 11. gemu seta i pretrpio brejk.

Imao je priliku Majer da dođe do ribrejka u narednom gemu, ali je od trenutka kada je došao do brejk šanse poslao tri forhenda u aut i meč se tako i završio.