Cicipas ipak prejak za Lajovića

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspio da se plasira u finale turnira u Barseloni. Od njega je poslije tri seta i preokreta bolji bio Grk Stefanos Cicipas.

Rezultat je bio 5:7, 6:4, 6:2 za Atinjanina poslije dva časa i 11 minuta tenisa.

Duci se dobro držao. Pogotovo slika toga je i taj osvojeni prvi set, koji je bio sve samo ne lagan. Lajovića su posebno dobro služile noge te slajs udarac koji je u pojedinim momentima podsjećao i na Federera.

Do sredine drugog seta srpski teniser se držao u igri I odolijevao je napadima Grka, ali od druge polovine seta pa do kraja meča na terenu je postojao samo jedan teniser.

Cicipas, očigledno pod nabojom i pun samopouzdanja poslije titule u Kneževini, ovih dana ne zna kako da izgubi pa čak i kada izgubi prvi set.

Podsjećamo, protivnik Cicipasu u finalu biće Kasper Rud, koji je nešto ranije tokom dana savladao Tomasa Martina Ečeverija iz Argentine.

Biće ovo repriza finala iz Monte Karla, a Norvežanin će se ovog puta nadati drugačijem ishodu.