Cicipas od 0:2 do pobjede u Parizu

Šesti teniser svijeta Stefanos Cicipas gubio je 0:2 u setovima u prvom kolu Rolan Garosa ali je uspio da pobijedi Španca Đaumea Munara i plasira se u drugu rundu francuskog grend slema.

Grk (peti nosilac) je danas u Parizu slavio rezultatom 4:6, 2:6, 6:1, 6:4, 6:4 poslije tri sata i 12 minuta igre.

Munar, 109. igrač sa ATP rang – liste imao je priliku da ostvari jednu od najvećih pobjeda u karijeri, ali se Cicipas nakon dva izgubljena seta vratio u meč i maraton riješio u svoju korist.

"Mislim da nikada ranije nisam igrao ovakav meč. Na početku mi ništa nije polazilo za rukom, ali ponosan sam na sebe zbog uloženog truda i predanost", istakao je dvadesetdvogodišnji Cicipas.

Njegov naredni rival biće Urugvajac Pablo Kuevas koji je savladao Švajcarca Henrija Laksonena sa 6:1, 2:6, 6:4, 6:2.

Uspješni su bili i Španac Roberto Bautista Agut i Bugarin Grigor Dimitrov. Bautista Agut je savladao Francuza Rišara Gaskea sa 7:5 (5), 6:2, 6:1, dok je Bugarin bio bolji od Francuza Gregora Barere i slavio rezultatom 6:3, 6:2, 6:2.