Cicipas prošao, novi poraz Švarcmana

Stefanos Cicipas, drugi nosilac na turniru u Lionu, koji se igra na šljaci, plasirao se u četvrtfinale.

Grčki teniser, koji je nedavno u Rimu poražen u polufinalu od Novaka Đokovića, plasirao se među osam najboljih pobjedom nad 53. teniserom svijeta, Amerikancem Tomijem Polom, 6:1, 6:4.

Meč je trajao 76 minuta i Cicipas je od početka do kraja bio bolji. Peri teniser svijeta je u prvom setu napravio dva brejka, u četvrtom i šestom gemu, poslije čega je odservirao za 6:1 iskoristivši drugu set loptu.

U drugom setu mu je bio dovoljan brejk u najdužem gemu u meču, trećem, za 2:1.

Rutiski je održao prednost brejka do kraja i zakazao duel s Japancem Jošihitom Nišiokom.

On je bio bolji od 14. igrača svijeta, Francuza Gaela Monfisa, 4:6, 6:3, 7:6 (2).

U četvrtfinalu je i iskusni Francuz Rišar Gaske koji je nanio poraz trećem nosiocu turnira i desetom igraču svijeta, Dijegu Švarcmanu, 6:1, 6:4.