Čilić spektakularnim preokretom izbacio Verdaska

Marin Čilić je izbacio Fernanda Verdaska sa Australijan Opena. Hrvatski teniser je slavio u trećem kolu nakon spektakularnog preokreta rezultatom 3:2 u setovima.

Verdasko je bolje ušao u meč i prva dva seta dobio prilično sigurno sa 6:4 i 6:3, a potom je u trećem setu Čilić odigrao na vrhunskom nivou.

Španski teniser nije imao nikakve šanse, te je Hrvat zahvaljujući dva brejka treći set riješio u svoju korist s ubjedljivih 6:1.

U četvrtom setu nije viđena nijedna prilika za break, te je on odlučen u taj-brejku. U 13. gemu četvrtog seta uspješniji je bio Čilić koji je slavio sa 7:6(8) i odveo meč u peti set.

Verdasko, koji je ispustio meč-loptu na svoj servis u taj-brejku četvrtog seta napravivši duplu servis grešku, je u petom setu psihički pao, te je Čilić to iskoristio i slavio rezultatom 6:3.

Čilić će u osmini finala igrati protiv Roberta Bautista-Aguta.