Danilovićeva napravila prvi korak ka Rolan Garosu

Olga Danilović, srpska teniserka, pobijedila je uzbekistansku teniserku Sabinu Šaripovu sa 2-1 u setovima u prvom kolu kvalifikacija za Rolan Garos.

Danilovićeva je do pobjede došla poslije velike borbe u trajanju od jednog časa i 57 minuta – 6:1, 5:7, 6:3.

Olga se osvetila Uzbekistanki za poraz na turniru ITF kategorije prošle godine u Istanbulu, istim rezultatom.

Poslije prvog seta u kojem je srpska teniserka razbila protivnicu, stvari su se zakomplikovale. Šaripova je u par navrata imala brejk prednosti i servirala za set, a Olga je uspjela da se vrati i izjednači na 5:5.

Ipak, u narednom gemu je pretrpela brejk i dopustila protivnici da produži meč.

U trećem setu Danilovićeva je ključni brejk napravila u šestom gemu i povela sa 4:2. Zatim je imala meč loptu na riternu na 5:2 koju nije iskoristila, ali je to nije omelo da odservira za meč u narednom gemu.

Trenutno 124. teniserka planete u narednom, pretposljednjem kolu kvalifikacija za Rolan Garos sastaće se sa Špankinjom Đoržinom Garsija-Peres, 179. teniserkom svijeta.

Glavni žreb Rolan Garosa je na programu od 26. maja do 9. juna.