Đoković dobro krenuo pa izgubio od Zvereva

Srpski teniser Novak Đoković iako je dobro ušao u meč porazom je započeo učešće na egzibiciji "Svjetska teniska liga" u Dubaiju.

Novak je izgubio od Aleksandera Zvereva rezultatom 6:3, 6:4, poslije jednog časa i šest minuta igre.

Đoković je bolje otvorio prvi set i brejkom u prvom gemu ostvario prednost. Zverev je vratio brejk u četvrtkom gemu za 2:2. Njemački teniser je nastavio da igra agresivno, dok je Đoković ušao u niz grešaka.

U osmom gemu srpskog tenisera nije služio servis pa je Zverev lako došao do brejka i potom je odličnim servisom potvrdio osvajanje seta.

U drugom setu Zverev je prenio ritam iz prvog seta. Brejknuo je Đokovića u prvom gemu ali najbolji srpski teniser je uzvratio istom mjerom u narednom gemu. Peti gem je presudio meč pošto je posijle još jednog brejka Zverev sigurno privodio duel kraju svojim servis gemovima.

Đokovićevi "Sokolovi" poraženi su od "Jastrebova" ukupnim rezultatom 33:27, pošto su rivali dobili i dodatnih pet poena zbog trijumfa.

Format je takav da se računaju gemovi sakupljeni u tri pojedinačna meča – miks dublu, ženskom, odnosno muškom singlu.

U miks dublu, u prvom meču dana, Dimitrov i Badosa su pobijedili Tima i Pavljučenkovu 5:7, 6:3, 10:4.

Odmah potom, a prije susreta Novak i Saše, Ribakina je pobijedila Sabalenku poslije preokreta – 0:6, 6:1, 10:6.