Đoković i Federer poraženi u Čikagu

Đoković i Federer, koji nastupaju za "Tim Evrope", poraženi su od Kevina Andersona i Džeka Soka u drugom meču ovog egzibicionog takmičenja u Čikagu, rezultatom 6:7 (5-7), 6:3, 10:6.

Tim rezultatom "Tim svijeta" smanjio je na 3-1 u ukupnom rezultatu, pošto je prethodno Grigor Dimitrov bio bolji od Fransesa Tijafoa, Kajl Edmund od Soka, a David Gofan od Dijega Švarcmana.

Dvojica velikana "bijelog sporta", koji su zajedno osvojili 34 Grend slem titule u singlu, logično nisu bili potpuno uigrani, pa je 16.000 ljudi u "Junajted centru" moglo da svjedoči trenutku kada je Novak saigrača pogodio lopticom u leđa.

Nije mu ovaj zamjerio, sve je prošlo u dobrom raspoloženju, a ono je bilo mnogo bolje kada je osvojen prvi set u taj brejku.

Međutim, "Tim svijeta" je u drugom uspio da napravi brejk i izjednači, pa je pobjednika odlučivao treći set koji se igrao do 10 poena. U tom dijelu igre mnogo iskusniji Anderson i Sok su se bolje snašli i donijeli prvi bod svojoj ekipi.

Drugog dana, Đokovića i Federera očekuju prvi singl okršaji, protiv Andersona. odnosno Nika Kirjosa.