Đoković protiv Mahača za finale turnira u Ženevi

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković igraće polufinalni susret na turniru u Ženevi protiv Čeha Tomaša Mahača.

Duel neće početi prije 14.00.

Đoković je u četvrtfinalu Ženeve savladao Nizozemca Talona Grikspora i postao najstariji polufinalista u istoriji turnira.

Srpski teniser je debitant na takmičenju u Švajcarskoj.

Đoković je u prvom kolu turnira bio slobodan, a potom je savladao Janika Hanfmana i Grikspora.

Mahač je do polufinala stigao trijumfima protiv Džejka Drejpera, Nikolasa Morena de Alborana i Aleksa Mikelsena, prenosi RTS.

Srpski i češki teniser do sada su odigrali samo jedan međusobni duel, i to prošle godine na turniru u Dubaiju. Đoković je bio bolji sa 2:1.

Mahač je trenutno 44. teniser svijeta, a najbolji plasman mu je 43. mjesto, prenosi RTS.

Do sada nije osvojio nijedan ATP turnir. Najbolji rezultat ove sezone ostvario je na mastersu u Majamiju - igrao je četvrtfinale, a poražen je od Janika Sinera.

Mahač je rođen 2000. godine u Berounu i trenutno je drugi "reket" Češke, bolji od njega je Jirži Lehečka.

Podsjetimo, Đoković je dobio specijalnu pozivnicu organizatora turnira u Ženevi kako bi se što bolje pripremio za predstojeći Rolan Garos. Pored toga, Novak igra i za prvu titulu u sezoni.

U drugom polufinalu sastaju se Italijan Flavio Koboli i Norvežanin Kasper Rud. Finale je zakazano za 25. maj, a turnir u Ženevi igra se za ukupan nagradni fond od 651.865 evra.