Tenis

Đoković se raduje duelu sa Čilićem

Đoković se raduje duelu sa Čilićem
Đoković se raduje duelu sa Čilićem
M.P.

Deveti takmičarski dan na Vimbldonu donosi četvrtfinalni duel srpskog tenisera Novaka Đokovića i Marina Čilića iz Hrvatske.

Nole je bio neprikosnoven u dosadašnjih devet međusobnih mečeva. Ove godine igrali su dva puta. Na turniru u Indijan Velsu je bilo 1:6, 6:2, 6:3 za Đokovića, a na Rolan Garosu 6:3, 6:2, 6:7 (2), 6:4.

"Otkad je počeo da sarađuje sa Ivaniševićem, Marin je dosta napredovao. Značajno je popravio servis, koji je veliko oružje na ovoj podlozi. Pobedio je Berdiha i Šardija u tri seta, što je jasan pokazatelj u kakvoj je formi. Radujem se našem novom susretu", rekao je Đoković, a prenio njegov sajt.

Drugi teniser svijeta (prvi nosilac) plasirao se u četvrtfinale pobjedom nad Fancuzom Žo-Vilfridom Congom (14) od 6:3, 6:4, 7:6 (5). Bio je to njegov 13. trijumf u 18. meču sa Congom. Čilić (26) je pobijedio Francuza Žeremija Šardija 7:6 (8), 6:4, 6:4.

U četvrtom kolu uspješan je bio i branilac titule Endi Mari (3), koji je sa 6:4, 6:3, 7:6 (6) savladao Kevina Andersona iz Južne Afrike (20). Mari će u sljedećem meču igrati sa Grigorom Dimitrovim iz Bugarske (11). Rezultati juče odigranih mečeva četvrtog kola: teniserke: Simona Halep (Rum, 3) - Zarina Dijas (Kaz) 6:3, 6:0, Sabine Lisicki (Njem, 19) - Jaroslava Švedova (Kaz) 6:3, 3:6, 6:4, teniseri: Rodžer Federer (Šva, 4) - Tomi Robredo (Špa, 23) 6:1, 6:4, 6:4.

 

Najčitanije