Dušan savladao Del Potra u "Magičnoj kutiji"

Srpski teniser Dušan Lajović pobijedio je Argentinca Huan Martina del Potra u trećem kolu Mastersa u Madridu 3:6, 6:4, 7:6, poslije dva sata i 19 minuta igre.

Igra Dušana Lajovića u trećem kolu Madrida može da se opiše samo jednom rječju – spektakularna.

Srpski igrač je pokazao definitivno najbolji tenis u karijeri protiv "Diva iz Tandila", protiv koga je imao krizu samo u drugom dijelu prvog seta.

Del Potro i Lajović su igrali izjednačeno do 3:3 u prvom dijelu igre. Lajović je tada imao pad koji je Argentinac iskoristio i sa dva brejka osvojio prvi set.

Drugi set je Srbin odigrao perfektno. Počeo je da napada bekhend Argentinca i izbacio ga je iz zone komfora i moćnog forhenda. Delpo je počeo da griješi više nego u prvom setu u kome su greške mogle da mu se pobroje na prstima jedne ruke.