Džumhur gubio pa prošao u polufinale

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (99. ATP) plasirao se u polufinale Čelendžera u američkom Nju Hejvenu nakon što je bio bolji od domaćeg tenisera Majkla Moha (196. ATP).

Damir je nakon gotovo dva sata igre i velikog preokreta uspio savladati Mmoha rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:2, 6:1.

Naš teniser je loše počeo meč, izgubio već svoj prvi servis, a kasnije još jedan što je bilo dovoljno da Amerikanac povede u ovom meču. Trijumf u prvom setu je mogao biti još ubjedljiviji budući da je kod 5:2 Moh propustio čak tri set lopte.

Potom se Damir probudio u drugom setu i prosto razbio protivnika, a bez ikakvih problema još ubjedljivije odigrao je i treći, ključni set za konačnu pobjedu, prenosi "Klix.ba".

Džumhur će u polufinalu igrati protiv još jednog Amerikanca Markosa Đirona (151. ATP), koji je iznenadio i izbacio Kanađanina Brajdena Šnura (92. ATP).