Džumhur na startu Kupa Kremlja prekinuo negativan niz

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur prekinuo je niz od tri poraza trijumfom u prvom kolu turnira u Moskvi. Na Kupa Kremlja slavio je protiv Italijana Tomasa Fabijana sa 6:3, 0:6, 6:2.

Poslije polufinala turnira u Šenženu, Džumhur je gubio u prvim kolima u Pekingu i Šangaju, a promjenljivo je odigrao i protiv Fabijana.

Ipak, odlično je Džumhur odigrao u prvom i trećem setu. Već u četvrtom gemu je došao do brejka, a onda u narednom ostao siguran kada je rival imao istu šansu. Sigurniji je bio bosanskohercegovački predstavnik, igrao je agresivnije. Mada je Italijan u pojedinim momentima uspijevao da mu parira, nije mogao da povrati izgubljeni brejk.

Poslije izuzetno kvalitetnog prvog seta, uslijedio je veliki pad u drugom. Odigrao je Fabijano odlično narednih šest gemova. Bio je strpljiviji i precizniji, pa je rivala ostavio na nuli.

Ipak, u trećem setu je Džumhur ponovo uspostavio kontrolu, dva puta je oduzeo servis rivalu, za bitnu pobjedu.

U narednom kolu snage će odmjeriti s kvalifikantnom Juki Bihambrijem iz Indije.

Turnir u Moskvi igra se za nagradni fond od 830.600 dolara.