Džumhur u tri seta do drugog kola Vimbldona

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur započeo je nastup na Vimbldonu pobjedom nad njemačkim teniserom Maksimilijanom Marterom u tri seta (6:3, 6:2, 6:4).

Ova pobjeda na live rankingu donosi Džumhuru novi najbolji plasman u karijeri, a to je 21. mjesto na ATP listi.

Prvi set bh. teniser je dobio sa 6:3, a ključni trenutak dogodio se u šestom gemu kada je Džumhur napravio brejk.

U drugom setu Džumhur je Martereru dvaput "oduzeo" servis slavivši sa 6:2.

Džumhur je na vrijeme slomio protivnika i u trećem setu. Napravio je brejk u petom gemu, sigurno servirao i na kraju bez većih problema zasluženo slavio sa 6:4.

U drugom kolu Džumhur čeka boljeg iz duela Gulbis - Klark.

Na teren bi oko 14.30 sati trebao i drugi bh. predstavnik Mirza Bašić. Njegov rival je Sebastijan Švarcman, 11. teniser svijeta.