Federer bolji od Verdaska, u četvrtfinalu Dubaija sa Fučovićem

Rodžer Federer je uspješno preskočio i drugu prepreku na turniru u Dubaiju.

Švajcarac je u osmini finala takmičenja čiji je nagradni fond 2,89 miliona dolara pobijedio Španca Fernanda Verdaska, 6:3, 3:6, 6:3.

Meč je trajao ukupno 94 minuta, a Federer je došao do sedme pobjede nad Verdaskom u isto toliko mečeva. Bio je bolji od njega na istom mjestu i prije četiri godine, a ovo mu je bila i jubilarna, 50. pobjeda u Dubaiju.

U prvom setu, osvajač 20 Grend slem titula je načinio brejk u četvrtom gemu što mu je bilo dovoljno da osvoji set poslije 34 minuta igre.

Verdasko je uzvratio u drugom setu i to tako što je poveo sa 3:0 poslije brejka u drugom gemu. Sačuvao je servis i poslije pola sata igre u tom dijelu igre stigao do izjednačenja.

Imao je Verdasko odličnu priliku u trećem gemu seta odluke, propustio je tu brejk priliku i Federer se brzo konsolidovao. Napravio je odlučujući brejk u osmom gemu za 5:3 i potom rutinski odservirao za pobjedu.

Rodžer će se u borbi za polufinale sastati sa mađarskim teniserom Martonom Fučovićem koji je bio bolji od Nijemca Jana Lenarda Štrufa, 6:4, 6:2.

Federer i Fučović su se do sada sastajali samo jednom, 2018. na Australijan Openu i Rodžer je slavio u tri seta.

Iznenađenje je poraz Japanca Keija Nišikorija, prvog nosioca turnira, kojeg je pobijedio 77. teniser sveijta, Poljak Hubert Hurkač i to u tri seta, 7:5, 5:7, 6:2