Federer preko Nišikorija do 13. polufinala Vimbldona

Rodžer Federer plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je poslije četiri seta pobijedio Keija Nišikorija - 4:6, 6:1, 6:4, 6:4.

Švajcarski teniser u narednom kolu igraće protiv boljeg iz meča Rafael Nadal/Sem Kveri.

Treći teniser svijeta odigrao je veoma dobar meč, ako izuzmemo prvi set u kojem je dopustio Japancu da napravi brejk, a potom i set.

Nišikori je igrao odličan tenis, pogađao je iz svih pozicija, a Federer je ušao uspavano u meč i rezultat toga bio je gubitak seta.

Loše odigran prvi set kao da je naljutio Švajcarca. Federer drugi period igre dobija za samo 23 minuta i izjednačava na 1-1 (6:1).

Tokom trećeg i četvrtog seta bilo je samo pitanje trenutka kada će Švajcarac oduzeti servis Japancu. Federer je u svakom servis gemu Nišikorija imao priliku za brejk i na kraju pravio po jedan (brejk), koji su mu bili dovoljni za trijumf.

Federer je, između ostalog, ostvario 100. pobedu na Vimbldonu.