Federer protiv Vavrinke u četvrtfinalu Sinsinatija

Rodžer Federer, drugi teniser sveta, pobjedom nad Leonardom Majerom plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju.

Švajcarski teniser prvi set dobio je za samo 24 minuta igre (6:1), dok se u drugom nešto više mučio na servis Argentinca.

Majer se odlično držao i uspio je da izbori taj-brejk. Iako je 13. gem krenuo sa duplom greškom i gubio sa 5:1, Leo je uspio da dođe do 6:6. Međutim, Rodžer je napravio odmah mini brejk i potom asom došao do pobjede.

Protivnik u borbi za polufinale biće mu niko drugi nego sunarodnik Stan Vavrinka.

Trostruki Gren slem šampion u osmini finala savladao je Martona Fučoviča u dva seta – 6:4, 6:3.

Vavrinka je odigrao odličan meč i zasluženo se plasirao u naredno kolo. U svakom od po setova napravio je po jedan brejk i to mu je bilo dovoljno za pobjedu.

Meč između Federera i Vavrinke na programu je istog dana u Sinsinatiju, samo će po srednjoevropskom vremenu taj meč početi u noći između petka i subote.