Federer se ne zaustavlja: Preko Kolšrajbera do četvrtfinala

Švajcarski teniser Rodžer Federer porazio je Nijemca Filipa Kolšrajbera u 2. kolu ATP turnira u holandskom Roterdamu rezultatom 2:0 u setovima (7:6, 7:5).

Prvi set protekao je u odličnoj igri oba tenisera u trenucima kada su imali svoj servis, a do taj-brejka je Kolšrajber imao jednu priliku da napravi brejk u 12. gemu, ali nije iskoristio tu jedinu brejk šansu u prvom setu.

Pobjednik prvog seta odlučen je nakon taj-brejka, a tu je bolji bio Švajcarac koji je rezultatom 10:8 stigao do vođstva od 1:0 u setovima.

Slična igra viđena je i u drugom setu, a ključni je bio 11. gem kada pri rezultatu 5:5 Federer pravi prvi brejk na meču i dolazi do vođstva od 6:5, da bi u sljedećem gemu sigurnim servisom stigao do pobjede i plasmana u četvrtfinale.

Federer će u četvrtfinalu ATP 500 turnira u Roterdamu igrati protiv boljeg iz duela Hase - Grikspur.