Federer uz dosta muke do drugog kola Dubaija

Rodžer Federer je imao dosta problema u prvom kolu turnira u Dubaiju, ali je uspio da savlada Nemca Filipa Kolšrajbera.

Federer je Kolšrajbera pobijedio sa 2-1 u setovima (6:4, 3:6, 6:1) poslije jednog časa i 37 minuta igre.

Federeru je ovo bila 14. pobjeda u isto toliko odigranih mečeva protiv Kolšrajbera, koji mu je u tih 14 duela uzeo samo četiri seta, uključujući i ovaj današnji.

Federer je odigrao odličan prvi set, ali mu je nivo znajačno opao u drugom. Imao je prilike da se vrati u taj dio igre kada je Filip servirao na 5:3, ali nije iskoristio tri brejk prilike u tom gemu.

Ipak, trenutno 7. teniser svijeta vratio je igru iz prvog seta, što je bio i slučaj sa Nijemcem. Rodžer je dominirao i bio veoma ubjedljiv, pa se plasirao u drugu rundu turnira na kojem trenutno ima skor od 49 pobjeda i šest poraza (7 titula).

U narednom kolu Rodžer se sastaje sa Špancem Fernandom Verdaskom, koji je uz dosta problema uspio da premosti prvu prepreku, Italijana Tomasa Fabijana.