Hačanov slavio u derbiju dana u Kneževini

Masters u Monte Karlu je počeo, a velikih iznenađenja još uvijek nije bilo.

U derbiju dana Karen Hačanov je savladao Kamerona Norija u dva seta (7:5, 7:6).

Britanac je dobro otvorio prvi set, poveo brejkom pednosti, ali je Hačanov brzo uzvratio i izjednačio. Bilo je prilika za brejk na obe strane i poslije toga, ali je ruski teniser uspjeo da iskoristi onu iz devetog gema i pobjede. Servirao je za set, ali je Nori ponovo uzvratio brejkom, međutim, Britanac je u narednom gemu ponovo izgubio servis i Hačanov je osvojio prvi set, Sport klub.

Na sličan način kao prvi set počeo je i drugi. Brejk Hačanova, potom ribrejk Norija. Britanac je poveo rezultatom 5:3 i djelovalo je da će izjednačiti rezultat, ali je Rus vratio brejk i bilo je 5:5. Ponovo je nekadašnji svjetski broj osam imao šansu za 1:1 u setovima, ali nije iskoristio dvije vezane set lopte. U tajbrejku je Hačanov bio mnogo bolji i poslije dva sata i 25 minuta je slavio i zakazao duel drugog kola sa Fransiskom Serundolom koji je bio bolji od Altmajera rezultatom 2:0 (6:2, 7:6).