Tenis

Hjuit se vraća na teren

Hjuit se vraća na teren
Hjuit se vraća na teren
B92

Bivši prvi teniser svijeta, Australijanac Lejton Hjuit, dobio je specijalnu pozivnicu, pa će na Vimbldonu igrati u dublu sa sunarodnikom Džordanom Tompsonom.

Šampion iz 2002. godine, Hjuit je u januaru na Australijan openu završio osamnaestogodišnju karijeru, ali će ipak nastupiti na trećem grend slem turniru u sezoni.

On je prvi put na Vimbldonu u dublu igrao 1999. godine kada je u paru sa Rodžerom Federerom stigao do trećeg kola.

Njegov ovogodišnji partner Tompson, koji je prošlog mjeseca ušao među 100 najboljih tenisera na ATP listi u singlu, nije do sada igrao na Vimbldonu.

Organizatori Vimbldona će podijeliti osam specijalnih pozivnica u konkurenciji muških dublova, saopšteno je na sajtu ATP.

Hjuit će tokom Vimbldona biti i komentator za BBC. Treći Gren slem turnir u sezoni počinje 27. juna i trajaće do 10. jula.

Najčitanije