Tenis

Jelena Janković u osmini finala turnira u Čarlstonu

Jelena Janković u osmini finala turnira u Čarlstonu
Jelena Janković u osmini finala turnira u Čarlstonu
Agencije

ČARLSTON - Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u osminu finala WTA turnira u Čarlstonu savladavši večeras u 2. kolu Njemicu Tatjanu Mariju u tri seta - 6:3, 6:7 (6), 6:1.

Sedamnaesta i 95. teniserka svijeta odigrale su neobičan meč u kojem je viđeno čak 13 brejkova.

U prvom setu Srpkinja je osvojila četiri gema na servis protivnice, u drugom još dva, a u trećem je sasvim dominirala za očekivanu pobjedu u prvom međusobnom duelu protiv Njemice.

Jankovićeva je u drugom dijelu meča ispoljila dosta nervoze, pravila je neuobičajene greške i zasluženo je nadigrana u taj-brejku.

U odlučujućem setu, međutim, smogla je snage da sačuva koncentraciju i na pravi način uzvrati agresivnoj rivalki.

Kraj otpora Marije najavljen je u trećem gemu, kada je Jankovićeva oduzela servis protivnici za vođstvo od 3:0, da bi ostatak susreta okončala rutinski poslije više od dva sata velike borbe.

U meču za četvrtfinale Jankovićeva čeka bolju iz duela Danka Kovinić (Crna Gora) - Belinda Benčić (Švajcarska).

Turnir u Čarlstonu igra se za nagradni fond od 731.000 dolara.

Najčitanije