Kecmanović izgubio poslije maratonske bitke

Dva časa i 42 minuta trajala je borba Miomira Kecmanovića sa osmim nosiocem ATP turnira u Bukureštu prije nego što je srpski as morao da čestita boljem.

U četvrtfinale će Pedro Martinez, koji je spasao četiri brejk lopte u trećem setu pri rezultatu 4:2 i potom rutinski priveo meč kraju – 7:6 (7:4), 3:6, 6:3.

Kecmanović, 66. igrač svijeta, eliminisao je Davida Gofana takođe u tri seta (6:4, 3:6, 6:3) na startu turnira Serije 250, ali je dan kasnije u prvom susretu sa 26-godišnjim španskim teniserom nije ponovio isti uspjeh.

Slično je bilo i prethodne sedmice u Monte Karlu, gdje je Beograđanin na startu deklasirao Matea Beretinija, pa doživio poraz od Grigora Dimitrova, piše Sport klub.

Ranije danas, Gregori Barer izbacio je Sebastijena Kordu 6:4, 6:4, a Marijano Navone bio bolji od Tijaga Sejbota Vilda 6:3, 2:6, 7:5.