Kecmanović preokretom do pobjede na startu Tokija

Miomir Kecmanović je odlično započeo takmičenje na turniru u Tokiju.

On je posle 131 minuta igre pobijedio 41. tenisera svijeta, Japanca Jošihita Nišioku, 2:6, 7:6 (1), 6:2.

Japanac je došao u Tokio na krilima trijumfa na turniru u Seulu, gdje je u finalu pobijedio Denisa Šapovalova, ali je Kecmanović uspio da ga savlada.

Nišioka je bolje otvorio meč, poslije 2:2, vezao je četiri gema i dobio početni set sa 6:2.

Kecmanović se brzo oporavio, u šestom gemu drugog seta je napravio brejk i potom stigao do 5:2.

Uspio je Nišioka uz podršku publike da uzvrati, stigne do 5:5, a kasnije i taj-brejka, ali je Kecmanović sjajno odigrao taj dio i dobio ga sa 7:1.

Posle 4:0 u setu odluke, bilo je jasno da će Kecmanović odnijeti pobjedu, mirno je set i meč priveo kraju i plasirao se u osminu finala.

Tamo ga očekuje susret sa osmim nosiocem, Britancem Danijelom Evansom, koji je u utorak pobijedio Radua Albota.

Dalje je prošao i Sunvu Kvon iz Južne Koreje, on je bio bolji od Mekenzija Mekdonalda, 6:3, 6:7 (4), 6:2.

Nagradni fond turnira u Tokiju, koji je igra na brzoj podlozi je 1,95 miliona dolara.