Kecmanovića u četvrtfinalu Indijan Velsa

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu.

Kecmanović je savladao šestog tenisera svijeta Matea Beretinija 2-1 u setovima (6:3, 6:7, 6:4).

U četvrtfinalu Mastersa u Indijan Velsu igraće protiv Tejlora Frica.

Iako se mučio u prvom gemu, poslije uvodne stegnutosti, Kecmanović je bio odličan.

Osjetio je momenat u četvrtom gemu, kada Beretiniju nije radio ni servis ni forhend, napravio je pritisak i došao do brejk lopte, koju je iskoristio i poveo 3:1.

Potvrdio je brejk za 4:1, a zatim imao i priliku za dupli brejk, koju je dobrim servisom spasao Beretini i ostao u setu.

U sedmom gemu je bilo napeto, trajao je dugo gem i djelovalo je kao da bi Beretini mogao da dođe do brejk šanse, ali to se nije desilo i Kecmanović je uspio da ga osvoji.

Održao je prednost brejka i u devetom gemu odservirao za vođstvo u setovima poslije 40 minuta igre.

Drugi set bio je igra nerava. Obojica su bili sigurni na servisima i čekala se neka mala greška koja bi stvorila bilo kakvu šansu.

Takvu šansu imao je Miomir u 11. gemu drugog seta, pri rezultatu 5:5.

Imao je brejk loptu, ali je servis Beretiniju priskočio u pomoć, pa ju je neutralisao i set je otišao u taj-brejk.

Drugi set i taj-brejk odlučila je greška iz forhenda Kecmanovića pri rezultatu 5:5 za mini-brejk. Poveo je Beretini 6:5 i odličnim drugim servisom natjerao Kecmanovića na novu grešku.

Dobio je taj-brejk Italijan 7:5 i došao do izjednačenja u setovima.

U trećem setu nastavila se serija odličnih servis gemova.

Kecmanović nije dopustio protivniku nijednu brejk loptu, sve do sedmog gema trećeg seta, kada je Beretini odigrao najbolje u meču na servis srpskog tenisera.

Miomir je neutralisao brejk loptu, preokrenuo gem i poveo 4:3 u odlučujućem setu, pa je konstantno pritisak bio na Italijanu.

Zatim je Kecmanović imao dvije velike prilike da riješi meč. Došao je do dvije brejk lopte, ali je obe neutralisao Beretini nevjerovatnim forhend vinerima po dijagonali.

Sve je dao od sebe Kecmanović, ali je Italijan iskoristio svoje najjače oružje i sve je pogodio.

Poveo je Kecmanović 5:4, napravio pritisak na servis Beretinija, koji je odigrao katastrofalan gem.

Srpski teniser pravi brejk sa nulom i dolazi do pobjede.