Kerber i Ostapenko zakazale susret u polufinalu Vimbldona

Letonska teniserka Jelena Ostapenko plasirala se danas u polufinale Vimbldona, gdje će za protivnicu imati Njemicu Anđeliku Kerber.

Ostapenko je poslije sat i 23 minuta igre pobijedila Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 7:5 i 6:4, u oba seta napravivši po brejk u prelomnim trenucima, 11. gemu, odnosno petom drugog seta.

Ona je do svog prvog polufinala na trećem grend slemu u sezoni došla poslije velike borbe sa Cibulkovom, 33. teniserkom na VTA rang-listi.

Letonka će u borbi za finale igrati protiv nekadašnje prve teniserke svijeta Njemice Anđelike Kerber.

Kerberova je u četvrtfinalu pobijedila Ruskinju Dariju Kasatkinju sa 6:3 i 7:5 poslije 90 minuta igre. Ona je na sličan način kao njena rivalka došla do trijumfa.

U prvom setu je dvaput pravila brejk, u drugom i osmom gemu, dok je Kasatkina samo pri rezultatu 4:2 uspjela da oduzme servis rivalki.

Drugi set bio je uzbudljiviji, ali manjeg kvaliteta, viđeno je sedam brejkova, od čega je Kerber načinila četiri i tako izborila plasman u polufinale Vimbldona.