Kraj za Lajovića u trećem kolu Australijen opena

Srpski teniser Dušan Lajović završio je danas učešće na Australijen openu, pošto je u trećem kolu izgubio od Argentinca Dijega Švarcmana 6:2, 6:3, 7:6 (9-7).

Argentinac, koji je 14. nosilac na turniru, bez velikih problema poveo je sa 2:0 u setovima, a velika borba viđena je u trećem, koji je odlučio taj-brejk.

Sporan detalj u trećem setu viđen je na drugu set loptu srpskog tenisera, pri rezultatu 6:4.

Sudija je dosudio aut na Lajovićev servis viner, poen se ponovio i pripao je Švarcamanu, koji je na pravi način sve to iskoristio i došao do trijumfa, poslije dva sata i 16 minuta igre.

Njegov naredni rival biće bolji iz duela Japanca Jošihita Nišioke i srpskog tenisera Novaka Ðokovića.