Krajinović izborio meč sa Đokovićem, Siner izbacio Cicipasa

Srpski teniser Filip Krajinović pobijedio je Marka Ćekinata u drugom kolu mastersa u Rimu, gdje je iznenađenje napravio devetnaestogodišnji Janik Siner i eliminisao šestog tenisera svijeta Stefanosa Cicipasa.

Krajinović je pobjedom nad 6:4, 6:1 izborio duel sa sunarodnikom, prvim teniserom svijeta Novakom Đokovićem.

Krajinović i Đoković su se sastali samo jednom i to u četvrtifinalu turnira u Beogradu 2010. kada je Nole predao meč pri vođstu mlađeg sunarodnika od 6:4.

Italijan Siner, 81. igrač sa ATP rang – liste, savladao je Grka Cicipasa rezultatom 6:1, 6:7 (9), 6:2 poslije dva sata i 20 minuta igre. Nakon ubjedljivog prvog seta Siner je odlično počeo i drugi i poveo sa 3:0. Međutim, nije uspio da meč privede kraju bez drame.

Vodio je 5:3 kada je Cicipas napravio brejk i vratio se u meč. Izborio je treći set nakon što je Italijan propustio meč loptu u taj brejku, ali nije uspio da dobije odlučujući set. Siner je odigrao bolje i izborio meč sa bugarskim teniserom Grigorom Dimitrovim koji je Japanca Jošihita Nišioku sa  savladao sa 6:1, 6:0.