Krajinović osvojio turnir u Njemačkoj, skok na ATP listi

Srpski teniser Filip Krajinović osvojio je turnir iz kategorije Čelendžera u njemačkom Hajlbronu pobjedom nad Belgijancem Arturom De Grefom.

Krajinović je De Grefa savladao u dva odigrana seta za jedan čas i tri minuta borbe – 6:3, 6:1.

Filip je u svim segmentima igre dominirao protiv 225. tenisera planete i zasluženo došao do nove titule na Čelendžer nivou, desete u karijeri (bez ATP titule, dve na Fjučrsima).

De Gref je prvi napravio brejk i poveo sa 3:1, ali je od tog trenutka u prvom setu, pa sve do kraja meča, osvojio samo jedan gem od ukupno 12 i zasluženo doživio poraz.

Srpski teniser je osvajanjem Hajlbrona napredovao na ATP rang listi, pa će od ponedjeljka biti 60. teniser planete.