Lajović zaustavljen u četvrtfinalu Umaga

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspio da se plasira u polufinale ATP turnira u Umagu, jer je poražen od Argentinca Gvida Pelje

Pelja je savladao srpskog tenisera u dva odigrana seta rezultatom 7:6(3), 6:3 poslije jednog i po časa igre.

Pelja je bolje ušao u duel i mnogo lakše dolazio do svojih servis gemova, ali se Lajović nekako držao, sve do taj-brejka.

Argentinac je sa 7-3 osvojio nezvanični trinaesti gem seta, a u drugom dijelu igre pravi brz brejk koji čuva do 5:2.

Lajović uzima svoj servis, a prilikom protivnikovo servis gema spasava tri meč lopte i dolazi do ri-brejka, a zatim i do izjednačenja i 5:5.

Ipak, Pelja ponovo pronalazi igru koji je imao većim dijelom duela, te osvaja osam od narednih devet poena, i plasmana u polufinale.

Pelja, trenutno 72. teniser svijeta, u polufinalu igraće sa Holanđaninom Robinom Haseom, koji je u dva seta bio bolji od aktuelnog šampiona Andreja Rubljeva.

Laslo Đere svoj meč četvrtfinala igra najranije od 21.30 protiv italijanskog tenisera Marka Čekinata, momka koji je na Rolan Garosu 'dogurao' do polufinala, ujedno pobijedivši i Novaka Đokovića.