Tenis

Mahaču u Akapulku prva titula i debi u prvih 20

Mahaču u Akapulku prva titula i debi u prvih 20
Foto: Tanjug/AP | Mahaču u Akapulku prva titula i debi u prvih 20

Tomašu Mahaču prva titula u karijeri, Alehandru Davidoviču treći poraz u finalima. To je bilans noćas završenog turnira serije 500 u Akapulku. Čeh je slavio sa sa 2:0 po setovima 7:6 (8:6), 6:2.

"Fenomenalno sam servirao, bez ovakvog servisa ne bih došao do titule u dva seta", priznao je 24-godišnji Čeh, inače treći teniser iz ove zemlje koji je osvojio titulu na seriji 500 od njenog uvođenja 2009, poslije Radeka Štepaneka i Tomaša Berdiha.

"Bilo je teško jer je Alehandro igrao zaista dobro".

U prvoj dionici nije bilo brejk lopti, prvu šansu za osvajanje seta imao je Španac na 6:5 u taj-brejku, ali je Čeh topovskim servisom nju anulirao a onda svoju iskoristio. Davidovič je u drugom dijelu izdržao do 2:2, a od tog trenutka se odnos snaga potpuno promijenio.

Mahač je u Akapulko došao kao najbolje rangirani teniser koji nema ATP titulu (25). Prije samo godinu dana bio je 65. On je treći koji je ove godine osvojio prvi turnir u karijeri – poslije Aleksandra Milera (Hongkong) i Žoaoa Fonseke (Buenos Ajres).

"Prije dvije nedjelje sam pričao mom treneru da ponekad ne umem da rešavam ključne situacije u važnim mečevima".

Opisao je razgovor sa Danijelom Vačekom.

"Moraću sa njim češće da razgovaram".

Davidoviču je ovo drugo izgubljeno finale na dva uzastopna turnira – u Delrej biču je bio poražen od Miomira Kecmanovića. Kada se tome doda poraz u Monte Karlu 2022, Španac je i dalje bez titule. Sada je on blizu negativnog rekorda najbolje rangiranog tenisera koji nikada nije pobijedio na ATP turu.

Od sutra će biti 39. na svijetu.

"Uvijek je tužno izgubiti finale, ali ne gubim nadu", istakao je 25-godišnji Davidovič koji je rođen u Malagu, a roditelji su mu Rusi.

"Nastaviću da se borim za prvi trofej".

Šampionu je pripalo 483.515 dolara, a finalisti 260.150. Nagradni fond je iznosio 2.763.440 dolara.

Najčitanije