Mari i simbolična brojka 500

Britanski teniser Endi Mari plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Dubaiju, pošto je savladao Kanađanina Denisa Šapovalova rezultatom 4:6, 7:6(5), 6:3.

Mari je tako došao do 500. pobjede na ATP turu na tvrdoj podlozi – u tom klubu su samo još Rodžer Federer, Novak Đoković, Andre Agasi i Rafael Nadal.

Šapovalov je prvi set osvojio zahvaljujući brejku pri rezultatu 4:4. Na startu drugog je viđena velika borba – Kanađanin i Britanac su potom razmijenili po brejk, da bi Mari jedva sačuvao svoj servis u devetom gemu seta.

Endi je bio na samo dva poena od poraza – 5:5 u taj-brejku, ali je uspjeo da dođe do mini-brejka i potom izjednači u setovima. U trećem je već na startu poveo, da bi trijumf ’’ozvaničio“ iskoristivši prvu meč loptu – i to na servis protivnika.

Mari će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Gael Monfis – Ugo Umber.