Marku Maksimoviću treće mjesto i titula u Pančevu

Iako je tek ušao u kategoriju do 16. godina član Teniskog kluba Doboj, Marko Maksimović nastavio je da niže uspjehe. Najperspektivniji sportista BiH za prošlu godinu ostvario je sjajne rezultate u Pančevu na 32. PECINOM memorijalnom međunarodnom turniru za djevojke i mladiće do 16 godina.

Turnir se održava u organizaciji i u okviru "Tennis Europe Junior Toura".

U pojedinačnoj konkurenciji Marko je osvojio 3. mjesto, izgubivši u fantastičnom polufinalnom meču od 1. nosioca turnira, Zorana Ludoškog (Srbija ), rezultatom 7:5, 6:4.

Ono što nije uspio u pojedinačnoj konkurenciji, Maksimović je ostvario u dublu osvojivši titulu. On i njegov dubl partner Zoran Ludoški iz Srbije su u finalu dubla posle preokreta pobijedili Slovaka Mihala Krajčija i Rumuna Roberta Gunu 0:6, 6:3, 10:6.