Medvedev osvojio Sinsinati

Ruski teniser Danil Medvedev pobjednik je Mastersa u Sinsinatiju čiji nagradni fond je 6,05 miliona dolara.

Teniser iz Moskve je u velikom finalu bio bolji od Belgijanca Davida Gofana, posle 98 minuta igre, 7:6 (3), 6:4.

Ovo mu je prvi trofej Serije 1.000 u karijeri i ukupno peta titula do sada, a poslije finala u Vašingtonu gdje je izgubio od Nika Kirijosa i Montreala gdje je poražen od Nadala, u trećem meču za titulu konačno je slavio.

Odigrao je 18 mečeva u posljednjih 20 dana, zabilježio 44. pobjedu (uz 16 poraza) u sezoni i 31. na tvrdoj podlozi i posljedica svega biće najbolji plasman u karijeri na ATP listi.

Sa novih 1.000 poena skočio je sa osmog na peto mjesto ATP liste i dobio je ček na 1,11 miliona dolara, dok je Gofanu pripalo 600 poena i 564.005 dolara.

U prvom setu vidjeli smo igru sa dosta grešaka oba tenisera, Medvedev je poveo sa 3:1, ali je Belgijanac vratio brejk u sedmom gemu i potom izjednačio na 4:4.

Stigli su do taj-brejka gde je Rus bio sigurniji, poslije 2:2, dobio je četiri poena zaredom da bi na 6:3 Gofan napravio dvostruku servis grešku.

U drugom setu, Medvedev je odmah načinio brejk, potom poveo sa 2:0 i posle toga, Gofanu je bilo daleko teže.

Istina na 5:4 imao je dvije brejk lopte i priliku da izjednači, ali Rus je kao u meču sa Novakom ponovo rizikovao sa servisom, pogodio je nekoliko as udaraca i stigao do najveće titule u karijeri.

Oba tenisera će igrati na posljednjem Gren slem turniru sezone, US Openu koji počinje 26. avgusta.