Mertensova izbacila drugog nosioca, preokret Azarenke

Belgijska teniserka Eliz Mertens (16. nosilac) eliminisala je četvrtu teniserku svijeta Amerikanku Sofiju Kenin i plasirala se u četvrtfinale US opena.

Mertensova je ovogodišnju šampionku Australijen opena savladala rezultatom 6:3, 6:3 poslije samo sat i 14 minuta igre u Njujorku.

Belgijanka je tako po drugi put izborila četvrtfinale US opena, a da li će ove godine napraviti korak više ostaje da vidimo. Rivalka će joj biti nekada prva teniserka svijeta Viktorija Azarenka.

Bjeloruskinja Azarenka plasirala se u četvrtfinale nakon preokreta u meču sa Čehinjom Karolinom Mučevom.

Čehinja (20. nosilac) je dobila prvi set sa 7:5, a onda je zaigrala bolje. U drugom setu je rivalki prepustila samo jedan gem, da bi u trećem setu viđena velika borba iz koje je Azarenka izašla kao pobjednica.