INDIJAN VELS - Španski teniser Rafael Nadal rekao je poslije pobjede nad Rodžerom Federerom u četvrtfinalu Indijan Velsa da su mu nedostajali takvi mečevi i da je igranje protiv Švajcarca specijalno u bilo kom trenutku.
"Nedostajali su mi ovakvi momenti sve vrijeme odsustva, ali igranje protiv Rodžera u bilo kom trenutku je specijalno", rekao je Nadal poslije pobjede nad Švajcarcem sa 6:4 i 6:2.
Nadal je kazao da je prvi set odigrao fantastično, dok je drugi ocijenio čudnim.
"Odigrao sam fantastičan prvi set, dok je drugi bio čudan, Rodžer se nije borio kao što to obično radi. Vjerovatno je imao nekeprobleme i nije se osjećao prijatno", kazao je španski teniser.
On se nedavno vratio na teren poslije višemjesečne pauze zbog povrede koljena.
"Prije dvije nedjelje nisam ni znao da ću biti ovdje, a sada ću igrati polufinale. Najvažnije je da budem zdrav, a ako tako i bude, mogu da treniram kao što to obično radim, to jest koliko želim, i biće mnogo manje teško", istakao je Nadal.
Federer je rekao da je njegov protivnik bez sumnje sve vrijeme igrao oprezno i pazio na svaki svoj korak.
"Nadal je oprezan, nema sumnje. To je potpuno normalno, jer dugo nije igrao na tvrdoj podlozi. Ne znam u stvari da li pokušava da bude oprezan ili se samo ponovo navikava. Srećan sam što sam uopšte bio u mogućnosti da se takmičim ovdje", rekao je Federer.
Nadal će u polufinalu igrati protiv Tomaša Berdiha iz Češke.