Nadal nastavio seriju pobjeda, preko Popirina do četvrtfinala

Rafael Nadal je nastavio seriju pobjeda na šljaci.

Prvi nosilac Mastersa u Madridu plasirao se u četvrtfinale pobjedom nad Aleksejom Popirinom iz Australije, 6:3, 6:3.

Meč je trajao svega 69 minuta i Nadal je još jednom pokazao koliko je dominantan na najsporijoj podlozi.

Ovo mu je bio 15. plasman među osam najboljih na ovom turniru.

Španac je u početnom setu uz dva brejka stigao do 4:1, ali je onda u šestom gemu dozvolio Popirinu da načini ribrejk.

Ipak, finiš seta je pripao teniseru sa Majorke koji je ponovo u devetom gemu oduzeo servis protivniku za prvi set i 6:3.

U drugom, Nadalu je bio dovoljan jedan brejk, u drugom gemu, mirno je kontrolisao tok meča i potom iskoristio drugu meč loptu u devetom gemu.

Njegov protivnik u četvrtfinalu biće pobjednik meča između Britanca Danijela Evansa i petog nosioca, Nijemca Aleksandera Zvereva.