Nezaustavljiva Iga Švjontek

Iga Švjontek je pokazala silu u polufinalu Mastersa u Madridu savladavši Medison Kiz 6:1 i 6:3.

Tek oko 70 minuta je trajao meč prve i dvadesete teniserke svijeta. Prvi set je trajao oko pola sata i u njemu je Amerikanka uzela tek jedan gem. Bilo je to polovinom seta, dok je Iga tada bila ubjedljiva i nije davala protivnici nikakve šanse.

U drugom setu je zadržala procenat ubačenog prvog servisa, a i tada je na vrijeme uzela servis protivnici. Drugi brejk napravila je u posljednjem gemu meča za 6:3 u setu koji je trajao oko 40 minuta, piše Sport klub.

Švjontek ovim rezultatom uvećava svoju prednost u odnosu na rivalke na WTA listi, a ako dobije u finalu imaće 10,910 bodova. Rivalka u finalu će joj biti Arina Sabalenka ili Elena Ribakina. Inače ukoliko Ribakina dobije taj duel, Sabalenka više neće biti druga igračica svijeta već će na tu poziciju ići Amerikanka Koko Gof.  Švjontek je prošle godine izgubila finale Madrida i to od Sabalenke, a u svom tek trećem nastupu u prestonici Španije će probati da dođe do titule.