Nišikori "slomio" Đerea nakon četiri i po sata

Srpski teniser Laslo Đere nije uspio da se plasira u osminu finala Rolan Garosa pošto je u trećem kolu poražen od Japanca Keija Nišikorija 6:4, 6:7 (6), 6:3, 4:6, 8:6 poslije 4 sata i 30 minuta igre.

Đere je plasmanom u treće kolo turnira u Parizu ostvario najbolji rezultat na nekom Gren slemu, ali ostaje žal jer je u odlučujućem petom setu imao dva brejka prednosti i velikih 3:0.

Ipak, sedmi igrač svijeta je uspio da se vrati i ključne poene u maratonskom duelu odigra bolje za pobjedu u prvom međusobnom duelu.

Japanac će se u borbi za plasman u četvrtfinale sastati sa domaćim predstavnikom Benoom Perom, kojem je Španac Pablo Karenjo-Busta predao meč kod vođstva Francuza 6:2, 4:6, 7:6 (1).

Đere je imao 11 as udaraca, Nišikori četiri manje, realizovao je šest brejk lopti iz 14 pokušaja, dok je njegov protivnik bio još lošiji - 9/21.