Olga u glavnom žrijebu Madrida

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u glavni žrijeb mastersa u Madridu, pošto je u završnoj rundi kvalifikacija savladala Nijemicu Jul Nimajer dva puta po 6:4.

Ogla se revanširala 111. na WTA listi za poraz u Lionu prošle godine. Ne samo to, nego je izborila učešće u glavnom žrijebu madridskog mastersa.

Odlično je krenula Danilovićeva, povela u prvom setu 3:0 uz dupli brejk. Međutim, Nijemica se vratila i izjednačila na 4:4. Ali je 122. igračica svijeta napravila novi brejk, a potom i sigurno servirala za set i vođstvo 1:0, piše Sport klub.

U drugom setu isti rezultat, ali drugačiji scenario. Ovog puta je Nimajerova prva napravila brejk i povela 3:1. Međutim, Olga se brzo vratila i izjednačila na 3:3. A potom je ponovo napravila brejk u devetom gemu i u narednom iskoristila drugu meč loptu za ulazak u glavni žrijeb.