Tenis

Ože-Alijasim se probudio: Kanađanin u četvrtfinalu US Opena

Ože-Alijasim se probudio: Kanađanin u četvrtfinalu US Opena
Foto: Tanjug/AP | Ože-Alijasim se probudio: Kanađanin u četvrtfinalu US Opena

Feliks Ože-Alijasim se vratio. Ovaj 25-godišnji Kanađanin savladao je Andreja Rubljova sa 7:5, 6:3, 6:4.

Dva su bila ključna trenutka mu meču. Finiš prvog seta, kada je Feliks od 2:4 stigao do 7:5, iskoristivši četvrtu set loptu.

Zatim, sredina drugog seta, Rubljov dozvoljava brejk iako je vodio 40-0.

Poslije toga bijesno lomi reket, a kada je Ože-Alijasim napravio brejk u prvom gemu trećeg seta, bilo je jasno da idemo na kraju bržem nego što smo očekivali.

To je bila tek druga Feliksova pobeda u devet mečeva sa Rubljovom i četvrto grend slem četvrtfinale u karijeri.

Polufinala je igrao u Melburnu i na Vimbldonu, a da bi to uspeo i na US openu, moraće da savlada Aleksa de Minora, koji je lako izašao na kraj sa najvećom senzacijom turnira – 435. teniserom svijeta Leandrom Riedijem. Bilo je 6:3, 6:2, 6:1.

Dosad su Ože-Alijasim i De Minor igrali triput, skor je 2-1 za Feliksa, koji je dobio i oba meča na betonu.

(Sport klub)

Najčitanije