Raonić i Del Potro prošli dalje

Kanađanin Miloš Raonić pobijedio je zemljaka Denisa Šapovalova 7:6(6), 6:4, i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju.

U borbi za polufinale igraće sa pobjednikom meča Đoković – Dimitrov.

Sat i tri minuta trebalo je Raoniću i Šapovalovu da završe prvi set poslije taj brejka, jer je svako sačuvao svoj servis. Raonić je prvi izgubio servis u taj brejku, Šapovalov je imao 6:5 I set loptu, ali je potom izgubio svoja dva servisa, da bi na kraju Raonić odservirao za vođstvo u setovima 1:0. Drugi set Raonić je dobio za 40 minuta.

I Španac Pablo Karenjo-Busta igraće u četvrtfinalu. On je u osmini finala bio bolji od Holanđanina Robina Hasea 6:4, 6:2. Sljedeći protivnik Karenja-Buste biće pobjednik meča Marin Čilić - Karen Hačanov.

Argentinac Huan Martin del Potro plasirao se u osminu finala pobjedom nad Korejcem Hjeon Čungom 6:2, 6:3, za sat i 21 minut igre.

Njegov naredni rival biće Nik Kirjos (Australija). Kiša je napravila Del Portu ozbiljan problem zbog odlaganja mečeva.