Serena se ozbiljno namučila u prvom meču

Američka teniserka Serena Vilijams plasirala se u treće kolo WTA Sinsinatija.

Bila je bolja od holandske teniserke Aranče Rus posle tri odigrana seta - 7:6, 3:6, 7:6.

Trenutno 9. teniserka sveta ozbiljno se namučila.

U prvom setu nije bio nijedan brejk, što je veoma čudno za ženski tenis, a u cijelom sijetu je bila samo jedna brejk lopta, koju je Rus neutralisala u petom gemu.

U taj-brejku je bio veliki broj mini-brejkova, a holandska teniserka propustila je set loptu pri rezultatu 6:5, na servis Serene.

Vilijams je osvojila tri vezana poena i došla do vođstva.

Odmah je napravila brejk na startu drugog seta, ali je Rus uzvratila, vratila brejk i napravila još jedan.

Dobrim servis gemovima stigla je do izjednačenja.

Serena je u drugom setu imala 5:2 i 15:30 na servis protivnice, ali se onda desio kolaps.

Propustila je da odservira za meč na 5:3, a Rus se vratila na 5:5 i imala tri brejk lopte, od kojih je jednu iskoristila i došla do prilike da servira za meč.

Ipak, Serena je vratila brejk i uvela odlučujući set u taj-brejk, u kojem je slavila sa 7:0.

U trećem kolu igraće protiv grčke teniserke Marije Sakari.