Tenis

Srbi ponovo zaposjedaju teniske terene u Majamiju

Srbi ponovo zaposjedaju teniske terene u Majamiju
Srbi ponovo zaposjedaju teniske terene u Majamiju
B92

Danas na terene teniskog kompleksa u Majamiju izlazi četvoro srpskih predstavnika – Ana Ivanović, Nenad Zimonjić, Viktor Troicki i Novak Đoković.

Od 17.30h po srednjoevropskom vremenu Ivanovićeva za rivalku ima veteranku iz Francuske Viržini Razano, a Troicki igra sa Semom Kverijem četvrti po redu na terenu broj dva. Zimonjić u paru sa Ljodrom za protivnike ima Čelu i Monaka (najranije 23h), dok Đoković od 3.30h igra sa Džejmsom Blejkom.

Džejms Blejk, naredni Đokovićev suparnik, ima 31 godinu, trenutno je 173. na ATP listi, a u novembru 2006. godine bio je četvrti teniser planete. U karijeri punoj povreda osvojio je deset titula, ali na Grend slem turnirima nikada nije prošao dalje od četvrtfinala. Novak je bio bolji u oba dosadašnja međusobna okršaja – u borbi za treće mjesto na Olimpijskim igrama u Pekingu bilo je 6:3, 7:6, a zatim i 3-0 na prošlogodišnjem US openu.

Sem Kveri, sledeći rival Troickog, trenutno je 21. na ATP listi, u karijeri je osvojio šest trofeja, ali ove sezone ne igra baš najbolje – igrao je četvrtfinale u Memfisu i četvrto kolo u Indijan Velsu, a na Australijan openu ispao je već u prvoj rundi. U međusobnim duelima rezultat je 1:1 – Troicki je prije dve godine slavio na Srbija openu, ali mu se Kveri revanširao u Dejvis kupu.

Viržini Razano, protivnica Ane Ivanović, u drugom kolu je napravila iznenađenje i izbacila Kaju Kanepi. Francuskinja ima 27 godina, u karijeri je osvojila dva trofeja i zaradila skoro tri i po miliona dolara. Na Grend slem takmičenjima nikada nije prošla dalje od osmine finala. Trenutno je 101. na WTA listi, imala je mnogo problema sa povredama, a nekada je bila i 16. na svetu. Oba dosadašnja meča Ivanovićeva je dobila, poslednji na prošlogodišnjem US openu kada je bilo 7:5, 6:0.

Kasnije tokom dana, Ana će u paru sa Andreom Petković igrati meč u konkurenciji dublova, a rivalke su im Stricova i Benešova.

U nedelju će jedan od zanimljivijih mečeva biti onaj između Huana Martina del Potra i Robina Soderlinga, Azarenka igra sa Cibulkovom, Fiš sa Gaskeom itd.

Najčitanije