NIŠ - Teniska reprezentacija Srbije povela je sa 2:0 protiv Švedske u prvom kolu Dejvis kupa, pošto je Viktor Troicki danas u Nišu pobijedio Mihaela Ridersteta sa 3:1 (6:4, 6:3, 5:7, 6:3).
Meču u hali "Čair" prisustvovalo je oko 3.700 gledalaca, a trajao je dva sata i 31 minut.
Srpski teniser je prvom setu iskoristio jednu od tri brejk lopte, što je bilo dovoljno da povede sa 1:0. U tom dijelu meča Šveđanin je imao samo jednu priliku da oduzme servis Troickom, ali je nije iskoristio.
U drugom setu Troicki je zaigrao još agresivnije i dva puta oduzeo servis protivniku, dok Riderstet nije imao priliku za brejk.
Troicki je pri vođstvu 5:4 u trećem setu i servisu protivnika, propustio četiri prilike da oduzme servis Riderštetu i dobije meč, ali ih nije iskoristio. Šveđanin je iskoristio dekoncentrisanost srpskog tenisera u tom dijelu i već u narednom gemu uzeo brejk.
U četvrtom setu, Troicki je, ipak, ponovo bio usredsređen i oduzeo servis protivniku iz jedine prilike za brejk. Taj dio igre on je dobio sa 6:3 i doveo Srbiju do prednosti od 2:0 u mečevima.
Troicki je danas proslavio 26. rođendan.
U prvom meču dana, Janko Tipsarević je bio bolji od Filipa Prpića sa 3:0 u setovima.
Sutra se igra dubl, a po žrijebu predviđeno je da igraju Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić protiv Johana Brunstroma i Roberta Lindsteta.