Srbija uspješno započela ATP kup, dubl donio pobjedu nad Norveškom

Teniska reprezentacija Srbije uspješno je započela nastup na ovogodišnjem ATP kupu u Sidneju, pošto je u prvom kolu grupe A savladala Norvešku.

Srbija je trijumfovala 2:1 u pobjedama - prednost srpskom timu donio je Filip Krajinović pobjedom nad Viktorom Durasovićem, potom je Dušan Lajović poražen od Kaspera Ruda, da bi odlučujući bod donio dubl. Krajinović je u paru sa Nikolom Ćaćićem savladao Ruda i Durasovića za konačan trijumf u prvom meču.

Filip Krajinović je pobjedom u prvom meču donio prednost svom timu, pošto je bio bolji od Viktora Durasovića, rezultatom 6:2, 7:5.

Krajinović, osim sredinom drugog seta, nije imao previše problema protiv 345. igrača na ATP rang-listi i posao je završio za manje od 75 minuta.

Trijumfom je omogućio šansu Dušanu Lajoviću da donese ukupnu pobjedu Srbiji, ali je on imao težak posao protiv osmog igrača planete i čovjeka koji je eksplodirao u 2021.

Tada je bilo jasno da će dubl odlučiti pobjednika, a na teren su za Srbiju izašli Krajinović i Nikola Ćaćić.

Njih dvojica su u oba seta imali zaostatak, ali su se vraćali i na kraju spektakularnim poenom pobijedili 7:6 (7-3), 6:3.

Srbija je sada druga na tabeli grupe A, iza Španije koja je maksimalnim rezultatom savladala Čile.

U sljedećem kolu Srbija igra s Čileancima.