Tenis

Teniska saradnja Beograda i Banjaluke

Teniska saradnja Beograda i Banjaluke
Teniska saradnja Beograda i Banjaluke
M. Predragović

Bogdan Obradović i Bojan Vujić, trener u TK Borac, juče su se sastali s Miloradom Dodikom, predsjednikom RS i razgovarali o saradnji Banjaluke i Beograda.

Dodik je još jednom čestitao Obradoviću na osvajanju Dejvis kupa i poželio puno uspjeha u daljem radu.

"Uspjesi reprezentacije Srbije i srpskih tenisera, predvođeni Novakom Đokovićem, doprinose popularizaciji tenisa na ovim prostorima, naročito među mladim ljudima", kazao je između ostalog Dodik.

Predsjednik RS i Obradović su razgovarali o mogućnostima unapređenja uslova za razvoj tenisa u RS, kao sporta u ekspanziji, i saradnji tenisera i klubova iz RS i Srbije i organizaciji mečeva u različitim kategorijama.

"Bio je to radni, ali i emotivni sastanak jer je predsednik oduševljen uspehom Srbije. Znamo da RS navija za nas", rekao je Obradović i dodao:

"Drago mi je što je Vujić ostao u Banjaluci i nastavio sa brušenjem budućih šampiona. On i ja smo došli na ideju saradnje Srbije i RS i želimo da je podignemo na najviši nivo. To je razlog zašto smo bili kod predsednika Dodika. Krenućemo sa saradnjom Banjaluke i Beograda. Organizovaćemo mečeve u svim konkurencijama, zajedničke kampove, videti ko su talenti i pratiti ih. Pokušaćemo da im pomognemo i da imamo što više predstavnika u top 100. Ovo je smo početak velike priče."

Projekat će finansijski pomoći Ministarstvo za porodicu, omladinu i sport u Vladi RS, a Vujić je istakao da će najveću korist imati djeca RS.

Najčitanije