Dominik Tim plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pobjedom nad Simoneom Bolelijem u tri seta, dok je Borna Ćorić eliminisan od strane Stiva Džonsona.
Austrijanac je relativno lako stigao do trijumfa, pošto mu je Italijan pružio jači otpor samo u prvom setu koji je Tim dobio sa 7:5.
U naredna dva seta, Dominik je dopustio samo četiri gema protivniku i tako se zasluženo plasirao u narednu rundu. Sedmi teniser planete u trećem kolu sastaće se sa Stivom Džonsonom.
Amerikanac je savladao hrvatskog predstavnika Bornu Ćorića, poslije velike borbe u četiri seta.
Džonson je drugi i četvrti set dobio u taj brejku, dok je u prvom slavio sa 6:2. Ćorić je jedino treći set uspio da dobije sa 6:3.
Suze zbog gubitka oca i herojska pobeda na terenu
Stiv Džonson bio je jedan od heroja dana na Rolan Garosu poslije dramatične pobjede nad Bornom Ćorićem.
Od našeg specijalnog izvještača iz Pariza Nikole Đukića.
Džonson se plasirao u treću rundu Otvorenog prvenstva Francuske trijumfom rezultatom 6:2, 7:6 (10-8), 3:6, 7:6 (8-6), ali sreća nije potpuna jer prolazi kroz veoma težak period.
Amerikanac je prije nekoliko nedjelja izgubio oca i u emotivnom obraćanju mu posvetio ovaj uspjeh.
"Mnogo mi nedostaje otac, volio bih da je tu. Veoma sam emotivan i teško mi je da pričam u ovom trenutku. Znam da me je gledao i dao mi snage da izdržim, posebno u posliednjem poenu. Fizički sam dobro, ali sam emotivno u rasulu. Uvijek mi je govorio da budem borac i da se takmičim. Svakoga dana izlazim na teren i to radim", jedva je od suza Džonson uspijevao da govori.
Njegov protivnik u sledećem kolu biće Dominik Tim koji je u tri seta eliminisao Simonea Bolelija.
(b92)