Tim nakon Federera pobijedio i Đokovića

Najbolji srpski teniser Novak Ðoković izgubio je od Austrijanca Dominika Tima 6:7 (5:7), 6:3, 7:6 (7:5), u drugom kolu grupe "Bjorn Borg" na završnom Mastersu u Londonu.

Bio je ovo težak meč za obojicu, jer se u prvom i trećem setu igrao taj brejk.

Prvi set je Novak riješio u svoju korist u taj breku rezultatom 7:6 (5), dok je drugi set pripao Dominiku 3:6.

Đoković i Dominik bili su i više nego izjednačeni u trećem setu koji je takođe otišao u taj brejk, ali je Tim izašao kao pobjednik i približio se plasmanu u polufinale.

Bio je ovo meč drugog kola grupe B Završnog mastersa u Londonu.

Tim se ovom pobjedom plasirao u polufinale, dok će Ðoković u direktnom duelu protiv Rodžera Federera odlučiti ko će među četiri najbolja.

Srpski teniser odigrao je odličan meč na startu turnira, baš kao i njegov protivnik iz Austrije.

Đoković je u prvom kolu bio bolji u dva seta od Matea Beretinija, dok je Tim istim rezultatom (2-0) savladao Rodžera Federera.

Novak i Dominik odigrali su ukupno devet duela, Đoković je do ovog meča imao 6-3 u pobjeama, međutim ove godine je rezultat bio je 1-1. Đoković ga je pobijedio na Mastersu u Madridu, a Tim mu se revanširao na Rolan Garosu savladavši ga poslije velike borbe i pet setova.

Završni Masters u Londonu igra se za nagradni fond od devet miliona dolara.